או
בדקו לפי תאריך
המומלצים מוזיקה

דון מקלין - Don Mclean

דון מקלין מגיע להופעה יחידה בישראל
במוצ״ש, 16/6 אמפי פארק רעננה

ביקור מרגש בישראל של אליל הפולק שחתום על להיטי הענק ״אמריקן פאי״ ו״וינסנט״. מקלין הופיע בארץ ב 1978 ויצר קשר יוצא דופן עם הקהל הישראלי, ב 1982 כתב את Jerusalem לבקשתו של טדי קולק והגדיר עצמו בראיונות ״תומך נלהב של ישראל״.

לדון מקלין מעל 40 אלבומי זהב ופלטינה ויותר מ 3,000,000 השמעות רדיו לשיריו. הוא החל את דרכו בסצנת הפולק האמריקאית כחלק מתנועה של פיט סיגר והפך לאחד האמנים המוכרים בקאנון האמריקאי ובעולם.
כבר בגיל 16 זכה בתחרות ארצית והוזמן להופיע בתוכנית הטלוויזיה של Ted Mack אך דחה את ההצעה כי חשב שהתוכנית לא טובה. את אלבומו הראשון דחו מספר חברות תקליטים בשל התעקשותו להיות המו״ל של עצמו, בשנת 70׳ יצא לאור Tapestry שמהר מאוד כבש את ארה״ב, האלבום כלל את Empty Chairs שהיווה ההשראה ל Killing Me Softly. שיר הנושא של האלבום היווה השראה להקמתו של אירגון Greenpeace.
אלבומו השני American Pie יצא ב 71׳ ושיר הנושא שנכתב בעקבות מותו של באדי הולי אבל גם כשיר סנטימנטלי על ארה״ב, הוא רצועה בת שמונה וחצי דקות שזינקה לראש מצעד הפזמונים והפכה לקלאסיקה. כתב היד המקורי של השיר נמכר במכירה פומבית ב 1.25 מיליון דולר. ״וינסנט״ (Starry Starry Night) שנכתב על וינסנט ואן גוך הוא להיט ענק שמושמע עד היום ואמנים רבים ציינו אותו כאחד השירים האהובים עליהם (כולל טופאק שאקור). אלבומו השלישי שיצא ב 72׳ חיבר אותו עמוק יותר לשורשי הפולק שלו. אלבומיו הבאים ב 74׳ ו 76׳ חיזקו את מעמדו והוציאו אותו לסיבובי הופעות בינלאומיים.

 
פתיחת שערים: 19:30

מתי והיכן

אמפי רעננה
יש עדיין כרטיסים
שבת
16.0621:30
רידינג 3
יש עדיין כרטיסים
יום ראשון
17.0621:30

עוד מידע

  • 5

סל קניות

ערוך